Alkoholi

Mis saab siis, kui alkoholi- ja hasartmängusõltuvus mõlemad kimbutavad?

Alkoholism ja hasartmängusõltuvus on mõlemad tõsised probleemid, mis võivad elu mõjutada eriti halval moel. Kõige hullem on aga see, et pole sugugi välistatud mõlema sõltuvuse küüsi langemine.

Nende kahe sõltuvuse peamine eristus on asjaolu, et alkoholismi näol on tegemist aine kuritarvitamisega, hasartmängusõltuvuse puhul on tegemist peamiselt vaimse häirega, mis on sisuliselt impulsikontrolli häire: hasartmängusõltuvuses inimesed ei suuda kontrollida oma mänguimpulssi.

Alkoholism ja hasartmängusõltuvus leiavad tihti aset üheskoos. Põhjuseid on mitu. Esiteks, enamus kasiinosid pakuvad alkohoolseid jooke, kuid esialgu süütuna näinud kokteilid võivad muutuda ajapikku millekski märksa mustemaks. Teiseks, paljud inimesed kasutavad alkoholi selleks, et muuta oma impulsikontrolli.

Eksperdid soovitavad mõlema sõltuvuse lahendamiseks kasutada kahesuunalise ravi meetodit, kus ravitakse sisuliselt korraga mõlemat sõltuvust. Veelgi olulisem, terapeut peaks aitama tuvastada mõlema sõltuvuse sümptomid ning mõjufaktorid, kuna ainult ühe sõltuvuse ravimine ei aita absoluutselt jõuda lahenduseni. Enne, kui hasartmängusõltuvuse ravimine saab edukas olla, tuleb pöörata tähelepanu alkoholisõltuvusele ning vastupidi. Pole mingit mõtet keskenduda hasartmängusõltuvusest vabanemisele, kui ei sina ega sinu raviarst ei tea, millised sümptomid on põhjustatud kumma sõltuvuse poolt.

Alkoholisõltuvusest ei ole samuti võimalik täielikult vabaneda ilma hasartmängusõltuvuse lahendamiseta. Alkoholi võõrutusravi ajal võid küll kulutada rohkelt aega sellele, et leida põhjused, miks sa üldse sattusid alkoholisõltuvusse, kuid kui sa oled kasutanud nii kasiinomänge kui ka alkoholi oma emotsioonide matmiseks, võib jätkuv mängimine probleemi aina suurendada.

Hasartmängusõltuvusest ja alkoholismist vabanemiseks tuleb leida raviasutus, kus suudetakse keskenduda mõlemale sõltuvusele ning pakutakse kahesuunalist diagnoosi. Meeles tuleb aga pidada, et sõltuvustest vabanemine on pikaajaline protsess, millega tuleb jätkata ka pärast põhiravi lõppu. Kahesuunaline diagnoos teeb aga elu lihtsamaks, kuna saad korraga käia vaid ühe arsti ning ühe asutuse juures, selle asemel, et hoida kontakti kahe arsti või asutusega.

Isegi, kui on tekkinud tunne nagu pole võimalik vabaneda sõltuvustest, on esimene samm paranemise suunas endale probleemi tunnistamine. Kui tunned, et alkoholi tarvitamine või kasiinos mängimine hakkavad elu üle võimust võtma, otsi lähim võimalik raviasutus ning asu murega tegelema võimalikult kiiresti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back To Top