Alkoholi

Miks kasiinos mängides ei tohiks tarbida alkoholi

Hasartmängud ja alkohol ei käi lihtsalt käsikäes ning põhjus on lihtne: alkoholi mõju all ei mõtle me selge peaga, teeme suuremaid ja riskantsemaid otsuseid ning riskime seega raha kaotamisega.

Kasiinomängude mängimine ise ei ole tegelikult halb, kui seda teha rahaga, mida sa võid kaotada. Probleem tekib siis, kui sa mängid hasartmänge või tarbid alkogoli selleks, et põgeneda mingite probleemide eest. Sel juhul muutuvad kasiinomängud või mõnuaine probleemide lahendamise asenduseks, mis võtab aegamisi elu üle võimust. Paraku ei aita ei alkohol ega kasiinomängud leida vastust nendele probleemidele, millega sa võid parasjagu silmitsi seista.

Kui varem vaadeldi neid kahte sõltuvust eraldiseisvalt, siis on aeg näidanud, et paraku kipuvad need kaks üksteist “täiendama” ning kahjuks on paljud inimesed kimpus mõlema sõltuvusega. Ehkki maailmas pole mõlema sõltuvuse omavahelist seost ülemäära palju uuritud, on seni tehtud uuringud siiski avastanud, et alkoholi tarbimine mõjutab seda, milline on keskmine panuse suurus ning kuivõrd kiiresti kaotatakse raha kasiinos siis, kui mängija on alkoholi tarbinud. Alkoholi tarbinud mängijad kipuvad tegema suuremaid ja riskantsemaid panuseid, mida nad võib-olla muidu kaine peaga ei teeks, mistõttu kiputakse ka oma raha väga kiiresti maha mängima. Impulsside kontroll on häiritud ning niimoodi rajab alkohol kasiinomängude sõltuvusele suurepärase tee.

Alkohol on sisuliselt meelemürk, mis blokeerib loogiliste otsuste tegemist ning paneb inimesi tegutsema agressiivsemalt ja läbimõtlematult. Kasiino õhustik ise on juba omajagu joovastav, kuid alkohol kümnekordistab seda ning tekitab olukorra, kus mängija ei mõtle ratsionaalselt oma panustele.

Alkoholi mõju all mängimine on äärmiselt ohtlik ning võib lõppeda kogu oma raha magamängimisega, mis toob selgelt suuremaid probleeme kui üksnes mängurõõmu lõppemine. See võib avada tee sõltuvustele ning mõistagi toovad mõlemad sõltuvused kaasa ka tülisid sõprade ja perega.

Üks esialgu süütu kokteil võib kahjuks avada Pandora laeka, mille sulgemine on väga keeruline. Selliste mõjude vältimiseks ei tohiks kasiinomänge kunagi mängida ühegi aine mõju all olles. Kasiinomängud on niigi hasartsed oma olemuse poolest: pole vaja muuta neid veelgi rohkem sõltuvust tekitavaks, kasutades mõnuaineid. Väldi alkoholi tarvitamist kasiinos mängides – mängi alati ratsionaalselt ja selge peaga!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back To Top